OMEGA 3 yağ asitlerinin, başta trigliseridler olmak üzere kan yağlarının düşürülmesine yardımcı olabileceğini, kalp atışını düzenlediğini ve kalp rahatsızlığı bulunan insanlarda ÖLÜM riskini azalttığını araştırmalar gösteriyor.

 

Bazı nörobilimcilere göre OMEGA 3, DEPRESYON tedavisine de yardımcı olabiliyor.Yapılan bilimsel araştırmalar, majör depresyon geçiren insanların vücutlarında OMEGA 3 yağ asitlerinin, sağlıklı bireylerdekine kıyasla daha düşük olduğu bulgusuna ulaşıldı.

 

Peki sağlığımız için aldığımız OMEGA 3 takviyesi kilo aldırır mı, iştah açar mı? Kafamızda deli sorular :)) :)) :))

 

Tam tersine OMEGA 3 yağ asitleri vücuttaki şekeri yağa dönüştüren enzimin çalışmasını engelleyerek yağ depolanmasını ve kilo alma durumunu azaltır.Ortalama bir kapsül OMEGA 3 balık yağı 10-12 kalori olduğu için kilo aldırması söz konusu değildir.Bu nedenle OMEGA 3 balık yağını hiç çekinmeden takviye olarak almalıyız.

 

Tabii bu arada OMEGA 3 balık yağı takviyesini seçerken ince birkaç nüans var!!!!

Bunlar;

 

*** Herkes tarafından kolayca fark edilebilir şey olan kapsüllerin kutuda açık hava ile oksijen ile temas durumudur.

Piyasadaki OMEGA 3 ürünleri, maalesef bir kutu içerisinde ve kapsüller bir arada satılmaktadır.HERBALİFE ürünümüz olan HERBALİFELİNE MAX OMEGA 3 kapsülleri ayrı ayrı paketlenmiş olup, her kullanımda sadece açtığımız OMEGA 3 kapsülü hava ile oksijen temasında olduğundan, diğer OMEGA 3 kapsüllerin havadaki oksijen ve nemden etkilenmesi önlenir ve daha hijyenik kalması sağlanır!!!! Bu paketleme sistemi basit ve önemsiz görünse de aslında hijyen ve OMEGA 3 yağ asitlerinin etkisinin korunması açısından çok ÖNEMLİDİR!!!

 

*** HERBALİFE ürünümüz olan HERBALİFELİNE MAX OMEGA 3 balık yağı kapsüllerinin bir diğer özelliği de içerisindeki EPA ve DHA değerlerinin piyasadaki diğer OMEGA 3 balık yağlarına oranla tam 3 kat daha fazla olmasıdır.

 

EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 

DHA normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.

 

DHA ve EPA normal kan trigliserit seviyesinin korunmasına katkıda bulunur.

 

*** HERBALİFE ürünümüz olan HERBALİFELİNE MAX OMEGA 3 balık yağı kapsüllerinin tüm içeriği vejeteryan jel kapsülleri kullanılarak kapsüllenmiştir.

 

Özellikle çocuklarımız için ve kalp rahatsızlığı riski bulunanlar Haftada en az iki üç öğün balık tüketmeli ve hepimiz güvenilir kaynaklardan elde edilen OMEGA 3 balık yağı takviyesini kullanmalıyız.

 

Whatsapp dan mesaj gönderin